Lekcja chemii z wyróżnieniem w programie Ekoeksperymentarium
7 maja 2021
Wyniki konkursu na plakat „Nie wyrzucaj śmieci jak leci!”
20 czerwca 2021

Tropem Rysia po Polesiu Lubelskim

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie dnia 19.05.2021r. odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa Sobibór.  Celem wycieczki była edukacja regionalna i leśna w ramach programu „Bądź twórczy-pogłębiaj i popularyzuj wiedzę o Polesiu Lubelskim”.

Zajęcia merytoryczno – warsztatowe na ścieżce „Leśny Skrzat” przeprowadziła pani Agnieszka Kiszczak – Specjalista Służby Leśnej. Młodzież pogłębiała wiedzę
o zrównoważonej gospodarce leśnej, pracy leśnika oraz właściwym korzystaniu z zasobów lasu. Uświadamiano uczniom wartość lokalnego dziedzictwa przyrodniczego. Środowisko naturalne było jednocześnie środkiem dydaktycznym, źródłem zagadek leśnych, a dobre odpowiedzi dzieci nagradzano odznaką „Przyjaciela Lasu”. Wskazywano las jako przestrzeń do wypoczynku, edukacji i turystyki. Rozwijano również kreatywność, wykorzystując leśne skarby do wykonania kartek z okazji  zbliżającego się Dnia Matki. Grupie towarzyszył „Ryś”, który rysował uśmiech na twarzach dzieci. Opiekunowie grupy: Marta Uźniak, Damian Meniów.