Hipoterapia


Hipoterapia jest to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania dziecka w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej.

Prowadzona jest w formie: fizjoterapii mającej na celu usprawnienie ruchowe, psychopedagogicznej jazdy konnej, która poprzez działania jeździeckie, pedagogiczne i psychologiczne ma na celu usprawnienie sfery intelektualnej, poznawczej, emocjonalnej i fizycznej, terapia kontaktem z koniem w  wyniku której dziecko doświadcza kontaktu ze zwierzęciem, otaczającym go środowiskiem, z innymi ludźmi.

Hipoterapia prowadzona jest w ramach zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie w Stajni „Poker” przy Włodawskim Zakładzie Usług Remontowych i Budowlanych „WZURiB” Sp.z.o.o. Konie szybko stały się ulubieńcami dzieci, są to zwierzęta bardzo przyjazne i pragnące kontaktu z  człowiekiem. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, przygotowują smakołyki dla swoich czworonożnych przyjaciół, aby w formie zabawy i miło spędzonego czasu usprawnić swoje funkcjonowanie w wielu sferach życiowych.

  Dokumenty kwalifikujące dziecko na zajęcia z hipoterapii:
  1. Karta kwalifikacyjna na zajęcia hipoterapii.
  2. Regulamin uczestnictwa na zajęciach z hipoterapii.