Onkomikołaj
2 grudnia 2023
Zagłosuj na projekt „Z panem Brzechwą poznajemy zwierzęta”
4 grudnia 2023

Lekcja wychowawcza w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej

Członkowie szkolnego koła edukacji regionalnej pod opieką Marty Uźniak odwiedzili Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Pani prezes Barbara Litwiniuk opowiedziała o działalności Stowarzyszenia, którego misją jest zachowanie tradycji i wartości kulturowych regionu.

W ramach Stowarzyszenia działają następujące grupy twórcze: rzeźbiarze, malarze, literaci-poeci i prozaicy, tkaczki, śpiewaczy zespół „Kresowianki”, a także pojedynczy twórcy z takich dziedzin jak: wikliniarstwo, zdobienie szkła, ozdoby kobiece, kilimy i makramy, koronkarstwo. Młodzież miała okazję obejrzeć wybrane prace artystów oraz posłuchać o bogatej działalności stowarzyszenia. Była to inspirująca lekcja wychowawcza z zakresu edukacji regionalnej.

Szkolne koło edukacji regionalnej działa w ramach innowacji pedagogicznej „Bądź twórczy – pogłębiaj i popularyzuj wiedzę o Polesiu Lubelskim”.