Świąteczne spotkanie PCK
6 lutego 2023
15 lutego 2023

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dnia 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Edukacji Regionalnej z SOSW Włodawa pod opieką Marty Uźniak uczestniczyli w  praktycznej lekcji zorganizowanej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Celem spotkania ze strażakami było przybliżenie młodzieży specyfiki tego zawodu, a także zapoznanie z podstawowymi elementami bezpieczeństwa w  sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy utrwalili numery alarmowe 998 i 112,  dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną oraz jak unikać wielu zagrożeń. Dużą atrakcją dla dzieci było zademonstrowanie przez strażaków wyposażenia wozu strażackiego, sprzętu ratowniczego oraz gaśniczego.

Młodzież poznała również zadania  i  obowiązki  strażaków oraz  dowiedziała  się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka. Wśród uczestników wycieczki  znalazło się sporo ochotników, którzy w przyszłości chcieliby zasilać szeregi straży pożarnej.