XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezja dziecięcej radości i młodzieńczych marzeń

XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezja dziecięcej radości i młodzieńczych marzeń

XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezja dziecięcej radości  i młodzieńczych marzeń   – „Jesień słowem malowana” organizowany przez Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie  pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty odbył się 28 listopada 2019 r.

Organizatorami konkursu byli: Joanna Tkaczuk, Danuta Drożyńska, Artur Mierzwa, Katarzyna Smolik,  Monika Derkacz, Konrad Zaorski, ks. Krzysztof Zawadzki przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej, którą reprezentowały panie Ewa Krukowska, Monika Urbańska – Nazaruk.

Nr 3 z Włodawy,  Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” z Włodawy.

Uczestnikami tegorocznego konkursu recytatorskiego byli uczniowie  z SOSW z Radzynia Podlaskiego, Lublina, Włodawy, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych z Hrubieszowa, Szkoły Podstawowej

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wicedyrektor SOSW pan  Piotr  Huczuk. Wśród zaproszonych gości obecni byli: kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej pan Leszek Popik, dyrektor POW „Przystań” pani Dorota Ostrowska oraz kierownik WTZ we Włodawie pani Joanna Pogonowska.

Jury konkursu w składzie: Monika Urbańska – Nazaruk, Ewa Krukowska, Zofia Zaorska, Elżbieta Kurdyk  oceniało znajomość tekstu, własną interpretację oraz wrażenia artystyczne.

Po wysłuchaniu recytacji 31 uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce zdobyła Alicja Kadela (SP Nr 3 Włodawa)                     

II miejsce  Natalia Kowalczyk ( SOSW Włodawa)

III miejsce  Tymoteusz Gajos ( SOSW Włodawa)

Wyróżnienia zdobyli: Przemysław Hernas (SOSW Włodawa)

Patryk Kołodziejczyk (SOSW Radzyń Podlaski)

W kategorii szkół ponadpodstawowych:                

I miejsce Artur Więcaszek (POW Włodawa)                       

II miejsce Paweł Wójtowicz  (SOSW Lublin)                                                 

III miejsce  Ewa Chmielewska ( SOSW Lublin)

Milena Paździor (SOSW Lublin)

Wyróżnienia otrzymali: Wioleta Lisiecka  (SOSW  Lublin)

Justyna Prabucka (POW Włodawa)

Radosław Mróz ( SOSW Włodawa)

W części  artystycznej  imprezy wystąpili uczniowie SOSW we Włodawie –  zespół „Świetliki” pod kierunkiem Joanny Szymańskiej i Anny Bajko – Książek,  zespół „ G – Dur” pod kierunkiem Katarzyny Skoczelas, Artura Mierzwy i Karola Kawiaka, zespół taneczny „Iskierki” pod kierunkiem Edyty Borkowskiej.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców  przy  Ośrodku  Szkolno – Wychowawczym we Włodawie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych we Włodawie.