OŚRODEK – folder
20 września 2020
Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020
11 października 2020

Rozpoczęcie działalności Szkolnego Koła Edukacji Regionalnej

Dnia 21 września przypada Światowy Dzień Orderu Uśmiechu i Międzynarodowy Dzień Pokoju.W związku z nietypowymi świętami grupa członków Szkolnego Koła Edukacji Regionalnej przypomina o uśmiechu i promuje pokój. W tym celu wykonała m.in. ekologiczne siatki z gołąbkiem pokoju oraz Ordery Uśmiechu.

Cennym pomysłem na rozpoczęcie działalności Koła Edukacji Regionalnej było przypomnienie wartości, które sprzyjają kształtowaniu postaw poszanowania drugiego człowieka, wzorując się na patronie Ośrodka.Ksiądz Jan Twardowski był odznaczony Orderem Uśmiechu za to, że kochał dzieci i poświęcał im swój czas. Światowy Dzień Orderu Uśmiechu jest świętem radosnym, uczniowie mieli okazję zaprojektować swój własny order  i poddać refleksji optymistyczne słowa patrona „Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza – uśmiech”.

Wychowankowie akcentując Międzynarodowy Dzień Pokoju, własnoręcznie wymalowali gołąbka pokoju na siatkach ekologicznych. Obok symbolicznego gołąbka powstawały także ordery, które jak ogromne słońce rysowały uśmiech na twarzach dzieci.

opiekun koła Marta Uźniak