Dzień Papieski

Konkurs wiedzy o Polsce
29 października 2018
Uroczysta Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
22 listopada 2018

Dzień Papieski

„Promieniowanie Ojcostwa” – to temat XVIII Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w naszym ośrodku 26 października 2018r. Nasze serca wypełniła radość i wdzięczność Bogu za życie Papieża Polaka i jego nauczanie. W programie słowno-muzycznym uczniowie przekazali ważne słowa Jana Pawła II dotyczące wartości ojca i jego roli w życiu  każdego człowieka.

Kulminacyjną częścią programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem:,, Promieniowanie Ojcostwa ‘’. Dyplomy i nagrody naszym laureatom  wręczał pan  dyrektor Piotr Huczuk.

Na zakończenie programu cała społeczność szkolna uroczyście zaśpiewała pieśń pt. „Barka”. Niespodzianką były słodkie kremówki, które kojarzą się wszystkim dzieciom  z naszym ukochanym Janem Pawłem II.

Kultywowanie pamięci o tym jednym z największych Polaków wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych i będzie kontynuowane, gdyż dorasta już pierwsze pokolenie, które nie poznało Papieża Polaka za jego życia. Tym większa potrzeba, aby nieustannie przybliżać postać wielkiego Rodaka. Ma On bowiem ogromne zasługi dla naszej ojczyzny i każdego z nas.

Program Dnia Papieskiego przygotowali nauczyciele: Monika Derkacz, Beata Bytof, ks. Krzysztof Zawadzki.