Dzień Edukacji Narodowej

XIX Dzień Papieski
21 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października odbyła się w naszym Ośrodku akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy wychowankowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Swoją obecnością zaszczycił nas również Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk. W części artystycznej, przygotowanej przez wychowanków, nie zabrakło pięknej recytacji, tańców i piosenek.

W części oficjalnej Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk złożył życzenia i uhonorował wyróżnionych pedagogów Nagrodami Zarządu Powiatu. Nagrody przyznała również Dyrektor Ośrodka Irena Dejer dziękując wszystkim pracownikom za poświęcenie na rzecz uczniów i Ośrodka.

Wyjątkowym elementem uroczystości było pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali godnie reprezentować szkołę swoim zachowaniem, a nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu Dyrektor Ośrodka dokonała wielkim ołówkiem symbolicznego pasowania na ucznia.