XVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski

XVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezja dziecięcej radości  i młodzieńczych marzeń   – „Ojczyzna słowem malowana” organizowany przez Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie  pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty odbył się 22 listopada 2018r.  Organizatorami konkursu byli: Joanna Tkaczuk, Danuta Drożyńska, Artur Mierzwa, Katarzyna Smolik, Joanna Toporkiewicz, Monika Derkacz, Monika Skibińska, Beata Wawryszuk, Konrad Zaorski, ks. Krzysztof Zawadzki przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej, którą reprezentowały panie Małgorzata Zińczuk, ,Ewa Krukowska. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wicedyrektor SOSW pan  Piotr  Huczuk oraz  Kierownik Wydziału Edukacji pan Leszek Popik.  Uczestnikami tegorocznego konkursu recytatorskiego byli uczniowie z SOSW z Krasnegostawu, Lublina, Włodawy, Szkoły Podstawowej Nr 3 z Włodawy,  Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań”z Włodawy.

Jury konkursu w składzie: Małgorzata Zińczuk, Ewa Krukowska, Zofia Zaorska, Elżbieta Kurdyk  oceniało znajomość tekstu, własną interpretację oraz wrażenia artystyczne.

Po wysłuchaniu recytacji uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce zdobył Dawid Stachyra (SP Nr 3 Włodawa)

II miejsce  Maciej Baj ( SOSW Włodawa)

III miejsce  Kuba Labbe ( SOSW Włodawa)

Wyróżnienia zdobyli: Tymoteusz Gajos (SOSW Włodawa)

Mateusz Kutrzepa (SOSW Krasnystaw)

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

I miejsce zajęli Radosław Mróz (SOSW Włodawa)

Jakub Basa (SOSW Krasnystaw )

II miejsce zajęła  Milena Paździor  (SOSW Lublin)

Patrycja Kołodziej ( SOSW Krasnystaw)

III miejsce  Artur Więcaszek  ( POW Włodawa )

IV miejsce Ewa Chmielewska ( SOSW Lublin )

Paweł Wójtowicz ( SOSW Lublin )

Wyróżnienia otrzymali: Klaudiusz Kłoda ( SOSW Lublin )

Wioleta Lisiecka  (SOSW  Lublin)

W części  artystycznej  imprezy wystąpili uczniowie SOSW we Włodawie –  zespół „Świetliki” pod kierunkiem Joanny Szymańskiej i Anny Bajko – Książek oraz zespół „ G – Dur” pod kierunkiem Katarzyny Skoczelas, Artura Mierzwy i Karola Kawiaka.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie.

« 1 z 2 »